fbpx
kontakt@ketoza.com
+48 501 210 533 (pn-pt 9-15)

✔ Zweryfikowane suplementy

✔ Realizacja poniżej 24 h

100% Polska Firma

✔ Realizacja w 24 h

Sauna na keto? Czy to szybka droga ku cukrzycy?

Sauna na keto. Jakie mogą być z tym problemy?

Sauna na keto? Oto brzmi pytanie! Po zakupieniu glukometru bardziej ciekawi świata ketogenicy mają tendencję do mierzenia sobie cukru we wszystkich możliwych sytuacjach, żeby trzymać w ryzach niesforną glikemię. W ramach zdrowego stylu życia również morsują i wskakują do sauny, ale jakie słychać okrzyki rozczarowania, kiedy pomiar po wyjściu ze SPA pokazuje podwyższoną glukozę!

Dlaczego tak się dzieje i czy powinno się unikać sauna na keto, żeby ustrzec się przed cukrzycą?

sauna na keto czy to dobry pomysł

Przyczyna może być wyjątkowo banalna – w saunie, pod wpływem obfitego pocenia i odwodnienia, zmniejsza się gęstość krwi. Łatwo obliczyć, że w mniejszej ilości krwi taka sama ilość cukru da wyższe stężenie. Nie oznacza to, że nagle staliśmy się bardziej podatni na insulinooporność.

W badaniach na myszach-cukrzykach saunujących trzy razy w tygodniu przez trzy miesiące odnotowano u gryzoni spadek insuliny o 31%, a także znaczny spadek poziomu glukozy na czczo.

U osób ze stwierdzoną cukrzycą i przyjmujących insulinę z zewnątrz sauna bywa odradzana z kilku innych powodów, chociażby szybszej absorpcji insuliny przez rozszerzone naczynia krwionośne, ryzyka uszkodzenia przesuszonej skóry (np. przy stopie cukrzycowej) czy predyspozycji do problemów sercowo-naczyniowych.

  • 129.99 

  • 119.99 

  • 42.99 

  • 45.99 

Udostępnij:

KetoBlog

Ostatnie wpisy:

masa mięśniowa

Poradnik Budowa masy mięśniowej na KETO

Zdecydowanie się na życie zasilane głównie własnym tłuszczem wydawałoby się idealnym punktem wyjścia do skierowania roznoszącej nas energii w stronę siłowni i bezpośredniego przełożenia na hipertrofię godną Arnolda.

ketony elastyczność

Poradnik Ketony – paliwo czy sygnały?

Czym są ketony? Medialnie często określane jako paliwo rakietowe albo magiczna pigułka na dożywotnie odchudzanie, według naszego słownika brzmią może mniej chwytliwie:

elastyczność metaboliczna

Poradnik Elastyczność metaboliczna

Elastyczność metaboliczna / metabolic flexibility / metflex to zdolność organizmu do sięgania po różne źródła energii (w szczególności węglowodany i tłuszcze, ale również aminokwasy czy ketony). Jest dostosowywaniem się do dostępności paliwa i możliwością decyzji, które z nich w danej chwili jest najbardziej adekwatne i efektywne dla organizmu.

olej mct który wybrać

Olej MCT – który wybrać?

Wybór odpowiedniego oleju MCT może być kluczowy dla zdrowia i dobrej formy. Wśród dostępnych na rynku produktów warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników, które pomogą w podjęciu decyzji. W tym artykule przedstawimy kompleksowy przewodnik po średniołańcuchowych kwasach tłuszczowych, który pomoże odpowiedzieć na pytanie: olej MCT – który wybrać?

Twój koszyk
Nasza witryna korzysta z plików cookies, aby dostarczać jakość na najwyższych poziomach. Więcej o tym przeczytasz tutaj.
Zacznij pisać aby zobaczyć produkty, których szukasz