fbpx
kontakt@ketoza.com
+48 501 210 533 (pn-pt 9-15)

✔ Zweryfikowane suplementy

✔ Realizacja poniżej 24 h

100% Polska Firma

✔ Realizacja w 24 h

Poradnik Fakty i mity ketozy

Fakty i mity ketozy 10 miejskich ketolegend – dajesz się nabrać?​

Na keto nigdy nie będę chorować​, stan ketozy mnie chroni.

Nie promujemy ketozy jako najlepszego lekarstwa na raka, ale stan ketozy może być jednym z elementów zwiększających skuteczność różnego rodzaju terapii.​

Na keto najlepiej w ogóle nie jeść węglowodanów​ aby wejść w stan ketozy

Niby można, ale po co, skoro w stan ketozy w wielu przypadkach można wejść nie samym stekiem i wodą? Restrykcja kaloryczna, aktywność fizyczna, jedzenie zgodnie z rytmem dobowym (a przynajmniej bez nocnych uczt) czy trochę więcej oliwy niż smalcu to kilka patentów na ciała ketonowe we krwi nawet z większą podażą węgli.​

ketozy

Na keto każdy schudnie​

Każdy, kto je mniej niż wynosi jego zapotrzebowanie – owszem. Stan ketozy nie pomoże. Zawodnicy pochłaniający słoikami olej kokosowy nadal mają szansę startować w zawodach sumo.​

Na keto nie da się uprawiać sportu​ stan ketozy przeszkadza?

Między ketozą kliniczną (np. u pacjentów z epilepsją), gdzie pierwotnie podaż białka i węglowodanów była naprawdę niewielka a Michaelem Phelpsem żywiącym się naleśnikami z nutellą i słodzonymi napojami jest jeszcze wiele odcieni szarości, w której mogą odnaleźć się sportowcy-amatorzy, których wspiera stan ketozy. Warto zapoznać się z zagadnieniami ładowań okołotreningowych, elektrolitów czy suplementacji BHB czy D-rybozy.

  • 600.00 

Na keto najważniejsze jest dużo tłuszczu​

Jeśli przechodzimy na keto dla jajecznicy na boczku i kostce masła na każdy posiłek – w porządku, ale nie oszukujmy się, że jest to optymalne dla naszego długofalowego zdrowia i sylwetki.

Na keto trzeba morsować, chodzić boso, nosić czerwone okulary i pić kawę z olejem​

Nikt na siłę nie wrzuca do przerębla osoby, która chce mieć niski poziom cukru na czczo). Dookoła diety keto pojawia się dużo pobocznych (również ważnych i ciekawych) wątków związanych ze stylem życia, ale nie trzeba ich wszystkich wdrażać (a na pewno nie na raz). Niektóre nawyki same się zmieniają wraz z modyfikacjami w diecie – obserwuj i próbuj. 

  • Produkt w promocji
    36.99 

Na keto muszę być do końca życia, żeby mieć efekty​

Nie namawiamy do coweekendowych najazdów na cukiernię, żeby od poniedziałku wracać do ścisłej diety, ale dwa dni świąt, choroba, wyjazd czy ochota na sezonowe owoce to nie są dobre powody do biczowania się albo skreślania wszystkich dotychczasowych osiągnięć.

Na keto nie można zjeść… [jabłka/kromki razowca/komara połkniętego na spacerze]​

Nie ma jednego jadłospisu skrojonego dla wszystkich. Stan zdrowia czy ilość aktywności będą regulowały, ile węglowodanów można dorzucić danego dnia. Upodobania smakowe i przyzwyczajenia wpłyną na kompozycję i liczbę posiłków. 

Na keto wystarczy mi 5 godzin snu​

Nadludzie czytający ten wpis o drugiej w nocy i zagryzający kabanosami – początkowy ketonowy haj może się niestety skończyć szybkim zjazdem, lepiej wyspać się zawczasu! (no i łatwiej wydłużyć post nocy, kiedy faktycznie się śpi)

Na keto będę się czuć fatalnie pierwszy miesiąc​. Stan ketozy tak działa?

Odzwyczajenie się od drożdżówki na śniadanie i batona po obiedzie może być bolesne, ale przewlekłe bóle głowy, mdłości czy spadek energii mogą sugerować, że jednak nie zadbaliśmy o podstawy – nawodnienie, mikroelementy, sól, odpowiednią ilość białka czy kalorii.

Udostępnij:

Nasze sociale:

Najczęściej czytane:

Co u nas znajdziesz:

KetoBlog

Ostatnie wpisy:

kawa keto bez pleśni

Keto kawa czym jest w diecie ketogenicznej?

Kawa ketogeniczna sprawdza się jako popularny napój w diecie ketogenicznej, ponieważ zawiera tłuszcze, które wspomagają proces ketozę. Kawa keto to nie tylko prostu kawa, ale specyficzny rodzaj napoju, który łączy kawę z dodatkami bogatymi w tłuszcze, takimi jak masło czy olej MCT. Właśnie te dodatki sprawiają, że kawa ketogeniczna jest tak ceniona przez osoby stosujące dietę keto.

olej mct 250 ml

Olej MCT w szklanej butelce dlaczego warto?

Olej MCT w szklanej butelce to coraz bardziej popularny suplement diety, który zdobywa uznanie zarówno wśród sportowców, jak i osób dbających o zdrowie. W tym artykule dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć na temat tego cennego oleju, jego korzyści zdrowotnych, zastosowań oraz potencjalnych skutków ubocznych.

Twój koszyk
Nasza witryna korzysta z plików cookies, aby dostarczać jakość na najwyższych poziomach. Więcej o tym przeczytasz tutaj.
Zacznij pisać aby zobaczyć produkty, których szukasz