fbpx
kontakt@ketoza.com
+48 501 210 533 (pn-pt 9-15)

✔ Zweryfikowane suplementy

✔ Realizacja poniżej 24 h

100% Polska Firma

✔ Realizacja w 24 h

Poradnik Jak zadbać o jelita na keto?

Jak zadbać o jelita i sytość na keto?

Przyjęło się, że to tłuszcz syci. Ale jak zadbać o nasze jelita na keto? Syci też m.in. białko, błonnik i generalnie objętość posiłku. Są po prostu różne mechanizmy, które za to odpowiadają – od mechanicznego rozepchania układu pokarmowego, który aktywuje specjalne mechanoreceptory, aż po wyrzut rozmaitych hormonów. Możemy wykorzystać je wszystkie.

Gdy skupiamy się tylko na tym, że “to tłuszcz syci“, wspieramy bardzo ryzykowny skrót myślowy: “podbij tłuszcz, żeby schudnąć, skup się przede wszystkim na tłuszczu”. Natomiast gdy doceniamy każdy składnik diety: węgle (jako źródło błonnika), białko, tłuszcz, objętość posiłku – znowu kładziemy nacisk na gęstość odżywczą i różnorodność i uczymy się więcej o każdym składniku, który nas interesuje. To zdecydowanie zdrowszy kierunek, zwłaszcza w długotrwałej perspektywie.

Człowiek pierwotny mógł zjadać nawet 100 g błonnika dziennie i więcej, gdy spojrzymy na faktyczne badania o ludach pierwotnych, więc terroryzowanie ludzi sałatkami nie jest wymysłem naszych czasów sprzecznym z dietą “prawdziwego jaskiniowca”.

jelita na keto

Dieta która daje nam sytość? Jak zaopatrzyć nasze jelita na keto?

Jeśli posiłek ma nam pomagać, chcemy w ciągu dnia zjeść przynajmniej kilka posiłków, które:

  • dostarczą witaminy, minerały, polifenole, kwasy tłuszczowe
  • dostarczą białka i to konkretne ilości, nie symboliczne, bo celujemy tu raczej w 1.6 – 1.8 g białka / kg masy ciała
  • będą syte, a pomożemy w tym sobie dodając produkty o wysokiej objętości i niskiej kaloryce (myślmy o warzywach czy grzybach). To nie jest tak, że jeśli chcemy być syci, to musimy z automatu dowalać sobie dużo tłuszczu i tym samym masę kalorii.
  • będą dostarczały błonnik, który nie tylko wspomaga sytość, ale ma szereg innych korzyści
wpływ diety keto na jelita

Redukować, nie głodować, a przy okazji dopieścić i urozmaicić mikrobiom – da się

  • 45.99 

  • 129.99 

  • 119.99 

  • 149.99 

Udostępnij:

Nasze sociale:

Najczęściej czytane:

Co u nas znajdziesz:

KetoBlog

Ostatnie wpisy:

kawa keto bez pleśni

Keto kawa czym jest w diecie ketogenicznej?

Kawa ketogeniczna sprawdza się jako popularny napój w diecie ketogenicznej, ponieważ zawiera tłuszcze, które wspomagają proces ketozę. Kawa keto to nie tylko prostu kawa, ale specyficzny rodzaj napoju, który łączy kawę z dodatkami bogatymi w tłuszcze, takimi jak masło czy olej MCT. Właśnie te dodatki sprawiają, że kawa ketogeniczna jest tak ceniona przez osoby stosujące dietę keto.

olej mct 250 ml

Olej MCT w szklanej butelce dlaczego warto?

Olej MCT w szklanej butelce to coraz bardziej popularny suplement diety, który zdobywa uznanie zarówno wśród sportowców, jak i osób dbających o zdrowie. W tym artykule dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć na temat tego cennego oleju, jego korzyści zdrowotnych, zastosowań oraz potencjalnych skutków ubocznych.

Twój koszyk
Nasza witryna korzysta z plików cookies, aby dostarczać jakość na najwyższych poziomach. Więcej o tym przeczytasz tutaj.
Zacznij pisać aby zobaczyć produkty, których szukasz