fbpx
kontakt@ketoza.com
+48 501 210 533 (pn-pt 9-15)

✔ Zweryfikowane suplementy

✔ Realizacja poniżej 24 h

100% Polska Firma

✔ Realizacja w 24 h

Ocet jabłkowy i jego cudowne właściwości.

Woda z octem jabłkowym zepchnęła już chyba z piedestału tą z dodatkiem soku z cytryny, którą przez lata zapijały się blogerki, żeby oczyścić organizm z toksyn. Nawet jeśli przyjmiemy, że toksynami zajmie się wątroba, to poczciwy ocet jabłkowy nadal ma wiele supermocy, chociażby możliwość obniżenia cholesterolu całkowitego czy glukozy na czczo [1].

Jakie w takim razie mogą być powody koszmarnego samopoczucia po takim cudownym specyfiku jak ocet jabłkowy?


1) trochę ten cukier jednak za niski – jeśli nie mamy cukrzycy czy insulinooporności, a lubimy popić ocet jabłkowy również w trakcie dłuższej głodówki to możemy przedobrzyć i wpaść w hipoglikemię. Także nawet na keto nie twierdzimy, że nadmierne zbijanie prawidłowego poziomu glukozy to dobry sport.


2) trochę tego kwasu jednak za dużo – tak jak przy zbyt małej ilości kwasu żołądkowego ocet jabłkowy może wspomóc trawienie, przy stwierdzonej nadkwasocie, wrzodach i nadżerkach uszkodzona śluzówka żołądka taki napój może przyjąć z podobnym entuzjazmem co ślimak posypany solą.


3) trochę to jest jednak obrzydliwe – ze zmuszaniem się do określonych produktów dla zdrowia bywa tak, że jak wyjściowo nam nie smakują ich regularna konsumpcja tylko pogłębia niechęć i odruch wymiotny. Jeśli na sam zapach octu jabłkowego już wykręca wnętrzności, może warto jednak sięgnąć po inne metody obniżania glikemii?

A u Was do szklanki leci ocet, cytryna czy samo wypicie dwóch litrów H20 jest już wystarczającym wyzwaniem?

A jak nie ocet to co innego?

  • 129.99 

  • 55.99 

  • 149.99 


[1] The effect of apple cider vinegar on lipid profiles and glycemic parameters: a systematic review and meta-analysis of randomized clinical trials. BMC Complement Med Ther. 2021 Jun 29;21(1):179.

Udostępnij:

KetoBlog

Ostatnie wpisy:

masa mięśniowa

Poradnik Budowa masy mięśniowej na KETO

Zdecydowanie się na życie zasilane głównie własnym tłuszczem wydawałoby się idealnym punktem wyjścia do skierowania roznoszącej nas energii w stronę siłowni i bezpośredniego przełożenia na hipertrofię godną Arnolda.

ketony elastyczność

Poradnik Ketony – paliwo czy sygnały?

Czym są ketony? Medialnie często określane jako paliwo rakietowe albo magiczna pigułka na dożywotnie odchudzanie, według naszego słownika brzmią może mniej chwytliwie:

elastyczność metaboliczna

Poradnik Elastyczność metaboliczna

Elastyczność metaboliczna / metabolic flexibility / metflex to zdolność organizmu do sięgania po różne źródła energii (w szczególności węglowodany i tłuszcze, ale również aminokwasy czy ketony). Jest dostosowywaniem się do dostępności paliwa i możliwością decyzji, które z nich w danej chwili jest najbardziej adekwatne i efektywne dla organizmu.

olej mct który wybrać

Olej MCT – który wybrać?

Wybór odpowiedniego oleju MCT może być kluczowy dla zdrowia i dobrej formy. Wśród dostępnych na rynku produktów warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników, które pomogą w podjęciu decyzji. W tym artykule przedstawimy kompleksowy przewodnik po średniołańcuchowych kwasach tłuszczowych, który pomoże odpowiedzieć na pytanie: olej MCT – który wybrać?

Twój koszyk
Nasza witryna korzysta z plików cookies, aby dostarczać jakość na najwyższych poziomach. Więcej o tym przeczytasz tutaj.
Zacznij pisać aby zobaczyć produkty, których szukasz