
Podstawowy przegląd zdrowotny. Badania i diagnostyka co warto wykonać?
Badania i Diagnostyka to jeden z najważniejszych momentów przez przejściem na dietę. Ten wpis to zestaw kilku prostych, niedrogich i skutecznych wskaźników, które mogą nam dać świetną informację zwrotną o naszej diecie i stanie zdrowia. Taki ogólny zarys “co i jak” przyda się również na wypadek potrzeby rozszerzenia diagnostyki.
Morfologia, Lipidogram, Homocysteina – jakie parametry warto zbadać?
- Morfologia, CRP, OB, ferrytyna, próby wątrobowe – zbadać i trzymać, skonsultować ze specjalistą. Stany zapalne, anemia czy spadek odporności to sygnały, na które najlepiej szybko reagować.
- Lipidogram – kosmicznie wysoki poziom cholesterolu całkowitego lub trójglicerydów to może być to informacja, że albo trzeba coś zmienić w diecie (najszybciej zrobi robotę deficyt kaloryczny + podmiana długich nasyconych na oliwę i MCT + zamiana jednego, czy dwóch dań na dania rybne) albo że możemy mieć skopaną genetykę i model wysokotłuszczowy może być średnim pomysłem. Trójglicerydy to samo – nie chcemy mieć wywalonych w kosmos. Celujemy w 50-70 mg/dl.
- Homocysteina – cieszyć powinien jednocyfrowy wynik. Wysoka homocysteina w wielu przypadkach może być sugestią, że mamy niedoborową dietę (pomóc może B-complex, ale też większa różnorodność posiłków). Odpowiednie dodatkowe badania i diagnostyka mogą nam pomóc.
- Insulina – podobnie jak w przypadku homocysteiny, celujemy w jednocyfrowy wynik. Jeśli na keto mamy dwucyfrowe poziomy insuliny na czczo wraz z glikemią na czczo powyżej 90 mg/dl, to nie tędy droga. Co najczęściej do tego prowadzi? Pomijamy śniadania, objadamy się na noc, bazujemy głównie na smalcu, szczególnie w nadwadze i IO, mamy dietę o niskiej gęstości odżywczej plus nadwyżkę kalorii…
- D(25)OH – wynik poniżej 25 ng/ml to już mocny sygnał, że trzeba sięgnąć po suplement i jednak częściej wyjść na słońce [1][2]

Regularne badania i diagnostyka – zapisz datę w kalendarzu
Jak często? Dwa razy w roku wypadałoby zafundować sobie taką przyjemność czyli wykonać badania i diagnostyka. Przed pobraniem warto wypić szklankę wody, nie patrzeć, rozluźnić się. Glikemię na czczo można badać sobie samodzielnie częściej (glukometr lub sensor) i na podstawie wyników modyfikować dietę.
Kto w tym roku unikał lekarzy ma jeszcze trochę czasu na coroczny przegląd.

__________________
[1] Rhodes LE, Webb AR, Fraser HI, Kift R, Durkin MT, Allan D, O’Brien SJ, Vail A, Berry JL. Recommended summer sunlight exposure levels can produce sufficient (> or =20 ng ml(-1)) but not the proposed optimal (> or =32 ng ml(-1)) 25(OH)D levels at UK latitudes. J Invest Dermatol. 2010 May;130(5):1411-8. doi: 10.1038/jid.2009.417. Epub 2010 Jan 14. PMID: 20072137.
[2] Bruce W. Hollis, Circulating 25-Hydroxyvitamin D Levels Indicative of Vitamin D Sufficiency: Implications for Establishing a New Effective Dietary Intake Recommendation for Vitamin D, The Journal of Nutrition, Volume 135, Issue 2, February 2005, Pages 317–322.
Jakie suplementy warto stosować?
-
Promocja Produkt w promocji
45.99 złPierwotna cena wynosiła: 45.99 zł.39.99 złAktualna cena wynosi: 39.99 zł. -
80.00 zł
-
149.99 zł
Udostępnij:
Dawid Dobropolski
Nasze sociale:
Najczęściej czytane:


Kilka powodów dlaczego warto stosować Olej MCT, C8

Jakie są niezwykłe zalety i korzyści Oleju C8?

Olej MCT czy C8? Nie wiesz, który wybrać? Sprawdź różnice!
Co u nas znajdziesz:
Ostatnie wpisy:

Olej MCT – wsparcie w tolerancji węglowodanów i diecie high carb!
Olej MCT to nie tylko dodatek do kawy, ale uczciwy sojusznik w zwiększaniu tolerancji na węglowodany oraz budowaniu elastyczności metabolicznej. Jak możesz z niego skorzystać, jeśli nie jesteś na keto?

Kilka powodów dlaczego warto stosować Olej MCT, C8
Olej MCT, zdobywa serca (i poprawia lipidogramy!) ludzi na całym świecie. Jest to świetny suplement diety, który może wprowadzić pozytywne zmiany w Twoim codziennym życiu. Zastanawiasz się, czy to coś dla Ciebie? Sprawdź poniżej!

Jakie są niezwykłe zalety i korzyści Oleju C8?
Olej C8, czyli kwas kaprylowy, to prawdziwa perełka w świecie zdrowego odżywiania. Zyskuje coraz większą popularność, a jego unikalne właściwości czynią go świetnym wyborem dla tych, którzy chcą zadbać o sylwetkę i ogólny stan zdrowia (a kto by nie chciał?). Oto kilka powodów, dla których warto go włączyć do swojej diety.

Olej MCT czy C8? Nie wiesz, który wybrać? Sprawdź różnice!
W świecie diety ketogenicznej, tłuszcze odgrywają kluczową rolę, a olej C8 oraz MCT to dwa popularne wybory dla osób dążących do wprowadzenia organizmu w stan ketozy. Choć oba te oleje mają wiele wspólnego, istnieją istotne różnice, które mogą wpłynąć na rezultaty Twojej diety. Przyjrzyjmy się, co wyróżnia olej C8 spośród innych olejów MCT.