Poradnik Budowa masy mięśniowej na KETO

Dawać mi tu hipertrofię! ​

Zdecydowanie się na życie zasilane głównie własnym tłuszczem wydawałoby się idealnym punktem wyjścia do skierowania roznoszącej nas energii w stronę siłowni i bezpośredniego przełożenia na hipertrofię godną Arnolda i budowy masy mięśniowej. Start w zawodach kulturystycznych zaczyna stawać pod znakiem zapytania, kiedy na którymś treningu z rzędu używana dotychczas sztanga nie chce drgnąć z ziemi. Pojawiają się wątpliwości – może jednak trener sprzedający odżywkę węglowodanową miał rację i to keto nie zbuduje niczego poza murem między zawodnikiem a cheat mealem w KFC?

budowa masy mięśniowej na keto

Budowa masy mięśniowej a błędy, które popełniasz.

Zanim zawiesisz karnet na siłowni, zwróć uwagę czy przy zmianie diety:

  • nie zmniejszyła się jej ogólna kaloryczność – jeśli pojawia się większa sytość po białkowo-tłuszczowym posiłku, być może z zera kalorycznego nieświadomie zrobił się duży deficyt
  • białko za bardzo nie spadło – dla osób trenujących, które nie boją się “wypaść z keto”, polecamy utrzymywać 1.8 – 2 g protein na kg masy ciała
  • nie zaczęły się treningi na czczo, na których głodna głowa obcięła kilka serii albo pojawiły się problemy z regeneracją lub wieczornymi najazdami na lodówkę
  • za mocno nie weszły głodówki i ćwiczenia po dobie czy dwóch bez jedzenia
  • nie wysikało się w dwa dni całych zapasów glikogenu mięśniowego wraz ze sporą ilością elektrolitów (były skurcze i bóle głowy na adaptacji?)

Budowa masy mięśniowej to nie zawsze brak węgla​

Podsumowując, przyczynami spadków siły i progresu w budowaniu masy na keto innymi niż ograniczenie węglowodanów mogą być:

  • deficyt energii i/lub białka
  • treningi na czczo i długie głodówki
  • odwodnienie i utrata elektrolitów

Dobra, ale gdzie badania?​

W ramach uzupełnienia

Ćwiczenia na czczo mogą prowadzić do jedzenia więcej przez resztę dnia i mniejszej chęci do spontanicznej aktywności – niby dobrze dla budujących masę, ale czy wilczy apetyt pokieruje nas w stronę skomponowania wartościowego posiłku? 

https://www.nature.com/articles/s41366-021-00993-1

Grupy badawcze keto vs węgle często różnią się kontekstem i de facto jest to wspomniane we wpisie porównywanie posiłku węglowodanowego do w ogóle braku posiłku przed treningiem. Rzadko spotyka się sytuacje, w których uczestnicy dostają taką samą podaż kalorii, tylko o innym rozkładzie makroskładników. Bezpiecznie możemy przyjąć, że jeśli zjemy posiłek przed treningiem i nie jest to sesja o bardzo dużej objętości (do 10 serii na partię mięśniową), sama zwiększona podaż węglowodanów nie zrobi tu specjalnej magii.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/35215506/​

  • Produkt w promocji
    Pierwotna cena wynosiła: 600.00 zł.Aktualna cena wynosi: 499.00 zł.

  • 80.00 

  • 119.99 

Udostępnij:

KetoBlog

Ostatnie wpisy:

powody dla których warto stosować olej MCT

Kilka powodów dlaczego warto stosować Olej MCT, C8

Olej MCT, zdobywa serca (i poprawia lipidogramy!) ludzi na całym świecie. Jest to świetny suplement diety, który może wprowadzić pozytywne zmiany w Twoim codziennym życiu. Zastanawiasz się, czy to coś dla Ciebie? Sprawdź poniżej!

zalety oleju C8

Jakie są niezwykłe zalety i korzyści Oleju C8?

Olej C8, czyli kwas kaprylowy, to prawdziwa perełka w świecie zdrowego odżywiania. Zyskuje coraz większą popularność, a jego unikalne właściwości czynią go świetnym wyborem dla tych, którzy chcą zadbać o sylwetkę i ogólny stan zdrowia (a kto by nie chciał?). Oto kilka powodów, dla których warto go włączyć do swojej diety.

Olej MCT czy C8? Nie wiesz, który wybrać? Sprawdź różnice!

W świecie diety ketogenicznej, tłuszcze odgrywają kluczową rolę, a olej C8 oraz MCT to dwa popularne wybory dla osób dążących do wprowadzenia organizmu w stan ketozy. Choć oba te oleje mają wiele wspólnego, istnieją istotne różnice, które mogą wpłynąć na rezultaty Twojej diety. Przyjrzyjmy się, co wyróżnia olej C8 spośród innych olejów MCT.