fbpx
kontakt@ketoza.com
+48 501 210 533 (pn-pt 9-15)

✔ Zweryfikowane suplementy

✔ Realizacja poniżej 24 h

100% Polska Firma

✔ Realizacja w 24 h

(Nie)smak dobrej oliwy

Upodobanie do śródziemnomorskiej wersji diety ketogenicznej kończy się rosnącym uzależnieniem od dobrej oliwy dodawanej do wszystkiego. Ale jeśli dopiero zaczynacie przygodę z kupowaniem ekstra dziewic tłoczonych na zimno możecie jeszcze nie wiedzieć, czego się spodziewać i nie mieć wielkiej ochoty chłeptać gorzkiej oliwy prosto z kieliszka. Przyzwyczajenie do smaku schabowego na kujawskim czy rafinowanego, neutralnego kokosa bywa mylącym instynktem przy doborze nowego rodzaju tłuszczu. Wymienimy kilka smaków, które powinny zachęcać – jedne do kupna, inne do odstawienia butelki na półkę.

Smaki na tak: świeże, owocowe, ostre, gorzkie (pieprzne odczucie na języku = dużo przeciwutleniaczy, warto chwilę pokaszleć)

Smaki na nie: wszystko stęchłe, zjełczałe, spleśniałe, octowe, metaliczne sugeruje oliwę nieświeżą, źle przechowywaną; brak wyczuwalnego smaku może oznaczać, że oliwa jednak była rafinowana albo wymieszana z innymi, tańszymi olejami

Dobra oliwa powinna cechować się sporą pikantnością i goryczą i nie nadmierną kwasowością. Jeżeli takie nuty nadal za bardzo wypalają gardło, można spróbować dressingów “pół na pół” na przykład z użyciem neutralnego w smaku oleju MCT. 

Udostępnij:

Nasze sociale:

Najczęściej czytane:

Co u nas znajdziesz:

KetoBlog

Ostatnie wpisy:

Twój koszyk
Nasza witryna korzysta z plików cookies, aby dostarczać jakość na najwyższych poziomach. Więcej o tym przeczytasz tutaj.
Zacznij pisać aby zobaczyć produkty, których szukasz